CEREN CEVAHIR SENBARK

Ceren 1990 yılında Antalya'da sanatçı bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. Çocukluğu sanatla iç içe geçti. Antalya Koleji Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünü birincilikle bitirdi. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar FakültesiSeramik-Cam Bölümünü kazandı. 2011 yılında Endüstriyel Seramik Bölümünden proje ikincisi olarak mezun oldu. Okulunu bitirdikten sonra aile şirketleri olan Fiore Seramik'te tasarım ve üretimlerine devam etti. Aynı zamanda büyük otel projelerinin sanat danışmanlığını da yaptı. Kişilere ve mekanlara özel tasarımlar üretmeye devam ediyor. Sadece Seramik değil Grafik Tasarım ve Resim alanlarında da üretimler yapıyor. Aynı zamanda Dubai'de Al Kass Ceramics atolyesinde yerel sanatçı, yönetici ve

öğretmen olarak varliğını sürdürüyor.  Tasarımlarında doğaya ve hayvanlara olan düşkünlüğünü ön plana çıkarmayı çok seviyor.

Ceren was  born in 1990 in  Antalya, Turkey. She was always with art and clay in her childhood.She graduated from Marmara University Faculty of Fine Arts Ceramics Department as 2nd of senior design project.After university, she worked with her family ceramic company (Fiore Seramik) as a designer and created her collections as CRN ART DESIGN.And also worked in hotel construction projects as an art director. She has participated in several artist residency programs. Now she is also resident artist, teacher and studio manager at Al Kass Ceramics. She likes to  create unique, functional ergonomic and beautiful products and inspires from nature.