CEREN CEVAHIR SENBARK

Ceren 1990 yılında Antalya'da sanatçı bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. Çocukluğu sanatla iç içe geçti. Antalya Koleji Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünü birincilikle bitirdi. 2007 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik-Cam Bölümünü kazandı. 2011 yılında Endüstriyel Seramik Bölümünden proje ikincisi olarak mezun oldu. Okulunu bitirdikten sonra aile şirketleri olan Fiore Seramik'te tasarım ve üretimlerine devam etti. Aynı zamanda büyük otel projelerinin sanat danışmanlığını da yaptı. Kişilere ve mekanlara özel tasarımlar üretmeye devam ediyor. Sadece Seramik değil Grafik Tasarım ve Resim alanlarında da üretimler yapıyor. Aynı zamanda Dubai'de Al Kass Ceramics atolyesinde yerel sanatçı, yönetici ve

öğretmen olarak varliğını sürdürüyor.  Tasarımlarında doğaya ve hayvanlara olan düşkünlüğünü ön plana çıkarmayı çok seviyor.

Ceren was born in 1990 in Antalya, Turkey. She grow up with art and clay in her childhood.

She got her first international silver medal at primary school. She continued studying fine arts in high school and graduated in 1st place .

Studied and graduated from Marmara University / Faculty of Fine Arts Ceramic and Glass Department with high honor degree and several awards.

After university she worked with her ceramic company (Fiore Seramik) as a designer and created her collections as CRN ART DESIGN. And in parallel worked in hotel construction projects as an art director.

She has participated in several artist residency programs. After she moved to Dubai and started teaching pottery and sculpture classes at one of the first ceramic studio in Dubai for 4 years. Currently she works as Operations Manager, Resident Artist and Teacher @Al Kass Ceramics

in Alserkal Avenue.